(021)   88376318-9

» » معیارهای متخصص ارتودنسی خوب
دکتر ارتودنسی

معیارهای متخصص ارتودنسی خوب

معیارهای متخصص ارتودنسی خوب

متخصص ارتودنسی خوب چه کسی است ؟

معیارهای متخصص ارتودنسی خوب  چیست ؟

 

متخصص ارتودنسی خوب را چگونه پیدا کنید ؟کلیه افراد متقاضی درمان ارتودنسی به دنبال معیارهای متخصص ارتودنسی خوب هستند. متخصص ارتودنسی خوب کسی است که تخصص و دانش کافی ( تسلط علمی و عملی ) در زمینه ارتودنسی داشته باشد و دردرمان ارتودنسی ، اصول علمی و موازین اخلاقی و قانونی را کاملاً رعایت نماید.

 

متخصص ارتودنسی خوب را چگونه پیدا کنید ؟

 

یکی از راههای شناخت متخصص ارتودنسی خوب درمان موفق بیماران می باشد. از معیارهای درمان موفق رضایت بیمار است ولی به تنهایی نشان دهنده درمان موفق نمی باشد چون بیمار دانش تخصصی کافی در زمینه ارتودنسی ندارد. میتوانید عکس های قبل و بعد از درمان آن دکتر ارتودنسی راببینید.

 

یک ویژگی مهم ارتودنتیست خوب دانش و سواد بالا و به روز است. متخصصین ارتودنسی هیأت علمی دانشگاه از این لحاظ جایگاه برتری دارند. ارائه مقالات ، فعالیت های علمی و شرکت در مجامع علمی و دوره های آموزشی باعث ارتقای علمی متخصص ارتودنسی هستند و نشان دهنده دانش به روز دکتر ارتودنسی می باشد. دانشگاه محل تحصیل هم اهمیت دارد. بعضی دکترهای متخصص ارتودنسی دردانشگاه های خارج از کشور تحصیل کرده اند که بعضاً ضعیف بوده و نسبت به دانشگاه های داخل کشور از کیفیت پایین تری برخودارند. در حالی که دانشگاه های داخل کشور از حداقل استانداردهای لازم برخوردار هستند. متخصص ارتودنسی خوب به کارش بسیار علاقه مند است و به آنچه می داند به بهترین وجه عمل میکند.

 

یک خصوصیت مهم دیگر متخصص ارتودنسی خوب تجربه بالاست داشتن چند سال تجربه کاری بسیار مهم است اما اینگونه نیست که لزوماً درمان توسط افراد قدیمی بهتر باشد. باید به ملا ک های دیگر هم توجه شود.

 

به شخصیت دکتر توجه داشته باشید چون تعهد و وجدان اخلاقی مهمترین معیار یک متخصص ارتودنسی خوب است . از نظر متخصص ارتودنسی خوب سلامتی ، وقت و پول بیمار بسیار ارزشمند است و منافع بیمار را کاملاً حفظ می نماید. تمیزی و مرتب بودن مطب معیار دیگری برای یک متخصص ارتودنسی خوب است . نحوه برخورد و پاسخگویی کارکنان مطب هم باید خوب باشد. همچنین دکتر ارتودنسی باید دلسوز و با حوصله باشد ؛ به خواسته های بیمار بدقت گوش کند و درباره مراحل درمان توضیحات کافی بدهد.

 

تحقیق از دندانپزشکان و متخصصین دیگر هم به پیدا کردن ارتودنتیست خوب کمک میکند.