(021)   88376318-9

» » هزینه ارتودنسی دندان ؟ قیمت و تعرفه متخصص ارتودنسی ؟
دکتر ارتودنسی

هزینه ارتودنسی دندان ؟ قیمت و تعرفه متخصص ارتودنسی ؟

هزینه ارتودنسی دندان ؟ قیمت و تعرفه متخصص ارتودنسی ؟

هزینه ارتودنسی چقدر است؟
تعرفه و هزینه ارتودنسی دندان رایچ ترین سوال است. قیمت ارتودنسی به عوامل متعدد بستگی دارد.
با توجه به اینکه وضعیت دندان ها، فک و انتظارات افراد از درمان متفاوت است هر فرد طرح درمان ارتودنسی خاص خود را خواهد داشت پس هزینه ارتودنسی برای هر بیمار توسط متخصص ارتودنسی بصورت خاص تعیین می شود. به عنوان مثال هزینه ارتودنسی ثابت از هزینه ارتودنسی متحرک بیشتر است یا برای یک بزرگسال که خواهان درمان با سیستم های ارتودنسی نامرئی می باشد، هزینه ارتودنسی نامرئی از روشهای متداول بالاتر است.
با فرض مشخص بودن طرح درمان عوامل دیگری مؤثرند چون خدمات ارتودنسی جزء خدمات محسوب شده و مانند کالاها قیمت دقیقاً مشخص ندارند. تعرفه درمان توسط متخصص ارتودنسی با دندانپزشک عمومی و متخصص دندانپزشکی کودکان متفاوت است. همچنین متخصص ارتودنسی خوب دارای سابقه ، تجربه و دانش بالاتر هزینه بیشتری دریافت می نماید. نوع وسایل، تجهیزات و مواد مصرفی با توجه به قیمت ، عامل تاثیر گذار دیگری بر قیمت ارتودنسی می باشد. محل مطب با توجه به هزینه های آن اثرگذار است به عنوان مثال هزینه ارتودنسی دندان در تهران با بعضی شهرهای دیگر ممکن است مقداری تفاوت داشته باشد یا حتی در یک شهر مانند تهران ممکن است هزینه ارتودنسی در مطبی مثلاً در غرب تهران با نقطه دیگری از تهران کمی متفاوت باشد. بهترین راه برای دانستن هزینه ارتودنسی هر فرد مراجعه به مطب متخصص ارتودنسی می باشد تا متخصص ارتودنسی با معاینه دقیق و بررسی رادیوگرافیها، تشخیص و بهترین طرح درمان را برای آن فرد بخصوص تعیین کند.
 
پرداخت هزینه ارتودنسی دندان چگونه است ؟
بصورت رایج در ایران پرداخت هزینه ارتودنسی یکجا نیست و بصورت قسطی می باشد.
 
آیا هزینه ارتودنسی فک بالا نصف هزینه ارتودنسی دو فک می باشد ؟
برخلاف تصور عمومی هزینه ارتودنسی فک بالا یا فک پایین بیشتر از نصف هزینه ارتودنسی دو فک است.
 
آیا هزینه ارتودنسی با بیمه محاسبه می شود ؟
متاسفانه اغلب بیمه ها از جمله بیمه تامین اجتماعی ایران هزینه ارتودنسی دندان را تحت پوشش قرار نمی دهند. هزینه ارتودنسی با بیمه نیروهای مسلح مقداری کمتر می شود. بیمه های تکمیلی هم بر اساس قرارداد با شرکتها مقداری از هزینه ارتودنسی را پرداخت می کنند.
#